Utrka solarnih automobila SOELA

Ove godine Srednja škola Slunj priključuje se projektu Soela.

Projekt je namijenjen strukovnim školama  za podizanje standarda praktične nastave i uvođenje novih inventivnih načina učenja i stjecanja novih i modernih kompetencija učenika i nastavnika.

Tijekom izrade solarnog automobila učenici i nastavnici stječu praktična znanja i iskustva  u primjeni solarne tehnologije i nove tehnologije pogona električnih automobila.

Realizacijom projekta izrade solarnih automobila učenici stječu osnovna iskustva u timskom radu koji je osnovni temelj rada u tvrtkama.

Pripremom i provedbom utrke solarnih vozila učenici stječu osnovna znanja o prometu i prometnim pravilima kao bitan element sigurnosti djece na cestama.

Javnim predstavljanjem izrađenih solarnih automobila građanima se pokazuje praktična mogućnost nove tehnologije transporta i prijevoza putnika i robe.

Senzibiliziranje građanstva za većom primjenom obnovljivih izvora energije, te poticanje svih da u svojoj mikro sredini primjene barem jedan oblik uštede energije i povećaju energetsku efikasnost.

Učenike, nastavnike i građane treba potaknuti za aktivnijom brigom za očuvanje okoliša, a atraktivna utrka solarnih automobila koje su napravili učenici uz podršku mentora i školskog sustava je svakako vrlo učinkoviti način.

Edukacijom učenika i povećavanjem njihovih znanja i kompetencija postavljamo odličan temelj za razvoj nove gospodarske grane vezane za razvoj , izradu i servisiranje nove generacije električnih vozila, a u skorije vrijeme i solarnih vozila.

« Travanj 2021 »